پرشیا فایل | پرسشنامه موفقیت ورزشی -Sports success questionnaire | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

پرسشنامه موفقیت ورزشی -Sports success questionnaire

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 20 اسفند 1396
  • بازدید : 682 بار
  • تعداد دانلود : 9
  • فرمت فایل : pdf

دانلود رایگان پرسشنامه موفقیت ورزشی

پرسشنامه موفقیت ورزشی -Sports success questionnaire

معرفی پرسشنامه موفقیت ورزشی:

یکی از چالش‌های درک رفتار ماهرانه، تشخیص مولفه‌هایی است که در اکتساب و حفظ موفقیت ورزشی موثر هستند. بررسی مطالعات مربوط به موفقیت ورزشی نشان می‌دهد عوامل زیادی در پیشرفت ورزشی ورزشکاران نقش دارند مانند: تمرین، آموزش، توانایی درونی، سن، مهارت‌های روان‌شناختی، تعهد، و لذت بردن از ورزش می‌باشد. موفقیت ورزشی فرآیند یادگیری فعالی است که در اثر تمرین هدفمند و بهبود مهارت¬های ضروری برای رسیدن به سطح بالای عملکرد ورزشی به دست می‌آید. در واقع، عملکرد مطلوب در ورزش حاصل ترکیبی از توانایی‌های فنی (تکنیکی و تاکتیکی)، جسمانی (قدرت، سرعت، و غیره) و روانی (تمرکز، اعتماد به نفس، مهار اضطراب و غیره) می‌باشد. موفقیت هر ورزشکار به میزان انگیزه وی برای پیشرفت بستگی دارد.

انگیزش پیشرفت در حیطه روان‌شناسی ورزش از اهمیت خاصی برخوردار است و عبارت است از نیاز به تسلط‌یافتن در کارهای سخت، دست‌یابی به کمال، غلبه بر مشکلات و موانع بهتر از دیگران عمل کردن و احساس غرور از موفقیت. در نظریه اتکینسون، ورزشکاران موفق از لحاظ رقابت‌جویی در سطح بالایی قرار دارند: دارای پشتکار زیاد برای دست‌یابی به موفقیت بوده و بدون نگرانی درباره شکت‌های احتمالی، ورزش می‌کنند. هنگامی که مهارتی آموخته می‌شود چهار ویژگی عمومی در اجرا قابل مشاهده خواهد شد که شامل پیشرفت، همسانی، پایداری و انطباق‌پذیری است.

در اثر پیشرفت دریادگیری مهارت، قابلیت ورزشکار برای اجرای موفقیت‌آمیز در موقعیت‌های تغییریافته افزایش می‌یابد. طبق مدل‌های چندمرحله‌ای یادگیری حرکتی مانند مدل سه مرحله‌ای فیتز و پوسنر، مدل دو مرحله‌ای جنتایل و مدل مراحل هماهنگی و کنترل نیوول، همگام با پیشرفت فرد روی پیوستار مهارت‌آموزی از مرحله ابتدایی تا کاملاً ماهر، تغییراتی در سرعت پیشرفت، توجه و توانایی شناسایی و اصلاح خطای ورزشکاران ایجاد می‌شود. همچنین، تغییراتی در دست‌یابی به اهداف کینماتیک مهارت مانند جابه‌جایی، دقت، همسانی، سرعت و شتاب نیز صورت می‌گیرد.

پرسشنامه موفقیت ورزشی ssq.

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *