پرشیا فایل | پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانز -Lutangs Lightweight Meter Questionnaire | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانز -Lutangs Lightweight Meter Questionnaire

  • تعداد دانلود : 6
  • فرمت فایل : pdf
  • حجم فایل : 455mb

دانلود رایگان پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانز

پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانز -Lutangs Lightweight Meter Questionnaire

پرسشنامه سبک سنج مدیریت (لوتانز ۱۹۸۹) که توسط دکتر الوانی ترجمه شده است که شامل ۳۵ سوال می باشد در پنج گزینه همیشه، غالبا، گاهی، به ندرت، هیچگاه، توسط مدیران پاسخ داده می شود. و هدف آن ارزیابی سبک های مدیریتی مدیران (توجه به کارکنان یا توجه به وظیفه و سازمان) می باشد.

نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانز:

سوالات شماره ۸، ۱۲، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۳۰، ۳۴، ۳۵ را در نظر گرفته اگر پاسخ «به ندرت» یا «هیچگاه» داده شده باشد در مقابل آنها یک امتیاز درج شده است.

در صورتی که به سایر سوالات (علامت نزده) و پاسخ «همیشه» یا «غالبا» داده شده باشد در مقابل آنها یک امتیاز نیز درج شده است.

امتیازاتی که در مقابل سوالات شماره ۳، ۵، ۸، ۱۰، ۱۵، ۱۸، ۱۹، ۲۲، ۲۴، ۲۶، ۲۸، ۳۰، ۳۲، ۳۴، ۳۵ درج گردیده جمع می کنیم که عدد حاصل میزان توجه مدیر به انسان را نشان می دهد.

امتیازات سوالات باقیمانده (سوالات غیر از بند ۳) را نیز جمع می کنیم که عدد حاصل میزان توجه مدیر به وظیفه و سازمان را نشان می دهد.

روایی پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانز با استفاده از نظرات اساتید راهنما و مشاور خوب ارزیابی و تایید شده است.

در پژوهش مهدی ­زاده (Mahdizade, 2006)، پایایی پرسشنامه سبک رهبری با استفاده از آلفای کرونباخ ۰/۸۵ به دست آمده است و در پژوهش حاضر پایایی کل پرسشنامه به روش آلفای کرونباخ  برابر با ۰/۷۸ و پایایی خرده مقیاس­های بعد انسان مدارانه ۹۲/۰ و وظیفه مدارانه ۰/۹۰به دست آمد.

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *