پرشیا فایل | پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری -Conflict Resolution | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری -Conflict Resolution

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 13 بهمن 1396
  • بازدید : 822 بار
  • تعداد دانلود : 21
  • فرمت فایل : pdf

دانلود رایگان پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری

پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری

هدف: سنجش ایده های حل تعارض و توانایی شخص در خلق و ارائه راه حل های برنده برنده و سودمند به حال طرفین تعارض
پرسشنامه حل تعارض CRQ، توسط ویکز (۱۹۹۴) و فیشر و اوری (۱۹۹۱) ساخته شد. این پرسشنامه به عنوان ابزاری برای اندازه گیری ایده های حل تعارض و توانایی شخص در خلق و ارائه راه حل های برنده – برنده و سودمند به حال طرفین تعارض ساخته شد. عبارات این پرسشنامه ادراک و برداشت پاسخ دهندگان را بر مبنای این که معمولاً چگونه در رفتارهای خاص مرتبط با تعارض وارد می شوند و میزان آگاهی آن ها را از موضوع تعارض می سنجد. پرسشنامه CRQ، به عنوان وسیله ای برای ارتقاء و بهبود درک افراد از تعارض، طراحی و به عنوان ابزاری آموزشی مورد استفاده قرار گرفته است.

روایی و پایایی:

هن اینگ (۲۰۰۳) ضرایب پایایی این ابزار را با استفاده از روش تصنیف ۶۹/۰ و با استفاده از آلفای کرونباخ برابر با ۷۷/۰ بدست آورد.

ارزیابی کلی این تست نشان می دهد با استفاده از روش دونیمه کردن نمره دو فاکتور دو و هفت از کل فاکتورهای این تست پایا و معتبر بودند.  تست روایی سازه خوبی داشته و درمقایسه با تست ROCI-I از روایی همزمان خوبی برخوردار است.

اعتبار سازه با روش تحلیل عوامل وجود ۱۰ زیر مقیاس پرسشنامه را تایید کرد (علیرضایی،۱۳۸۸، به نقل از حقیقی و همکاران، ۱۳۹۱). همچنین افضل رحیم به نقل از اعتباریان و پورولی (۱۳۸۷) آلفای کرونباخ را ۸۴/۰ و ۸۲/۰ بدست آورد.

منابع:

حقیقی، حمید؛ زارعی، اقبال و قادری، فواد (۱۳۹۱). بررسی ساختار عاملی و ویژگی های روان سنجی پرسشنامه سبک های حل تعارض رحیم (ROCI-II) در بین زوجین ایرانی، مجله دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مرداد و شهریور ۱۳۹۱، ۱۹ (۴): ۵۳۴-۵۶۱.

اعتباریان، اکبر و پورولی، زینب (۱۳۸۷). تعیین رابطه میان خودکنترلی و استراتژی های حل تعارض در بین کارکنان اداری دانشگاه آزاد خوراسگان. فصلنامه رهیافتی نو در مدیریت آموزشی، دانشگاه آزاد مرودشت، سال ۱، شماره۲، صفحات ۱۳۰-۱۱۱.

 

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *