پرشیا فایل | پرسشنامه آزمون شخصیت کالیفرنیا -California Personality Test | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

پرسشنامه آزمون شخصیت کالیفرنیا -California Personality Test

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 6 بهمن 1396
  • بازدید : 1187 بار
  • تعداد دانلود : 52
  • فرمت فایل : doc

دانلود رایگان پرسشنامه آزمون شخصیت کالیفرنیا

پرسشنامه آزمون شخصیت کالیفرنیا

پرسشنامه آزمون شخصیت کالیفرنیا نیمرخ سازگاری فردی و اجتماعی فرد را اندازه گیری می کند و توسط ثورپ، کلارک و نیکز در سال ۱۹۳۹(نقل از خدایاری فرد و همکاران، ۱۳۸۱) برای اولین بار منتشر شد و در سال ۱۹۵۳ مورد تجدید نظر و بازنگری قرار گرفت. آزمون داری ۵ سطح پیش دبستانی، دبستانی، راهنمایی، دبیرستانی و بزرگسالی است که سطح دبیرستانی آن در پژوهش حاضر مورد استفاده قرار گرفته است. این آزمون دارای دو خرده آزمون عمده سازگاری خویشتن و سازگاری اجتماعی است. هر آزمون دارای شش مقیاس است و سطح دبیرستانی آن در هر مقیاس ۱۵ سوال دارد، که با احتساب ۱۲ مقیاس تعداد کل سوالات آن ۱۸۰ سوال است. در این پژوهش فقط آزمون سازگاری اجتماعی آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این آزمون به صورت صحیح- غلط بوده  به گزینه غلط “صفر” و به گزینه درست نمره “یک” تعلق می گیرد و برای هر آزمودنی نمرات با هم جمع می شوند.

مقیاس های سازگاری اجتماعی :

۱- قالب های اجتماعی: فردی که قالب های قابل قبول اجتماعی را می پذیرد دیگران را به درستی درک نموده و روابط واقعی و احتیاجات اجتماعی را با روشن بینی پذیرا می شود چنین ف ردی خوب می فهمد چه چیز صحیح و چه چیز غلط می باشد.

۲- مهارت های اجتماعی: فردی دارای مهارت اجتماعی است که به مردم علاقمند باشد، یار و یاور آن ها باشد، و در رفتارش با دوستان و بیگانگان مدیر باشد.

۳- گرایش ضد اجتماعی: فردی ضد اجتماعی قلمداد می شود که بخواهد دیگران را بیازارد، نزاع کند، طرد نماید و اموال عمومی را منهدم سازد نمره بالا در این زیر آزمون نشانه تمایل کم به رفتار ضد اجتماعی است.

۴- روابط خانوادگی: فردی به روابط و عقاید خانوادگی پایبند است که در خانه مورد قبول بوده و دوست داشته شود و در ارتباطش با همه افراد فامیل احساس اطمینان و احترام کند.

۵- روابط مدرسه ای: دانش آموز وقتی با مدرسه سازش کامل خواهد داشت که احساس کند معلمان او را دوست می دارند از بودن با محصلین دیگر لذت می برد و تکالیف مدرسه را مناسب با علایق و استعدادهای خود می داند.

۶- روابط اجتماعی: فردی که با همسایگان خود آمیزش کرده و از فعالیت اجتماعی احساس غرور می نماید. در رفتارش با آشنا و بیگانه شکیبا و بردبار باشد. روابط حسنه اجتماعی،احترام به قوانین و قواعد موضوعه را نیز رعایت کند.

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *