پرشیا فایل | پروپوزال مسیریابی انرژی مؤثر Q-LEACH مبتنی بر شبکه های حسگر بیسیم | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

پروپوزال مسیریابی انرژی مؤثر Q-LEACH مبتنی بر شبکه های حسگر بیسیم

  • تعداد دانلود : 3
  • فرمت فایل : pdf

دانلود رایگان پروپوزال کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر
با عنوان:
ارائه یک روش مسیریابی انرژی مؤثر Q-LEACH مبتنی بر شبکه های حسگر بیسیم

ارائه یک روش مسیریابی انرژی مؤثر Q-LEACH مبتنی بر در شبکه های حسگر بیسیم

بخشی از بیان مسئله مسیریابی انرژی مؤثر Q-LEACH مبتنی بر شبکه های حسگر بیسیم :

پیشرفتهای اخیر در زمینه ی مخابرات بیسیم، توانایی طراحی و ساخت حسگرهایی با توان مصرفی پایین، اندازه کوچک، قیمت مناسب و کاربردهای متنوع را فراهم نموده است. این حسگرهای کوچک توانایی انجام اعمالی چون دریافت اطلاعات مختلف محیطی، پردازش و ارسال اطلاعات را دارند که موجب پیدایش شبکه های حسگر بیسیم شده اند.  این شبکه ها متشکل از تعداد زیادی دستگاه های بسیار کوچک هستند که گره های حسگر نامیده میشوند .

گره های حسگر، دستگاههای کوچک و هوشمندبا قابلیت ارتباط بیسیم هستند که میتوانند دادههای مختلفی نظیر نور، صوت، دما و غیره را دریافت وپردازش کنند و در نهایت به سایر گرهها انتقال دهند. وظیفه اصلی گره حسگر، جمع آوری داده در فواصلزمانی منظم و تبدیل آن به یک سیگنال الکترونیکی و انتشار سیگنال( داده های گردآوری شده ) بهصورت مستقیم و یا باواسطه ی گره های میانی، به یک گره مرکزی بنام گره چاهک است. چاهک اطلاعاترا از حسگرها جمع آوری کرده و دادههای گردآوری شده را مستقیماً و یا با واسطه ی گرههای میانی بهیک ایستگاه مرکزی که با محیط بیرون در ارتباط است تحویل می دهد.

Energy-Efficient Routing Protocol based on Q-LEACH in Wireless Sensor Networks

یکی از مهمترین چالشهای شبکه های حسگر، انرژی محدود گره ها است. عمده مصرف انرژی گره هامربوط به ارسال و دریافت داده ها توسط گره ها است. حتی میتوان گفت که عملیات مربوط به ارسال و دریافت به مراتب بیشتر از پردازش دادهها انرژی مصرف میکند. بنابراین معرفی روشهای مسیریابیانرژی مؤثر، به عنوان مهمترین عامل مدیریت مصرف انرژی در شبکههای حسگر بیسیم محسوب می-شود. در اغلب اوقات، برای نگهداری انرژی، گرههای بیکار در حالت خواب باقی می مانند و بصورتدورهای به حالت فعال در می آیند تا داده های حس شده را بدست آورند و آنها را ارسال کنند. زیرا گوشدادن بی مورد سبب تلف شدن انرژی میشود…

شبکه های حسگر بیسیم، خوشه بندی، LEACH ، خوشه بندی فازی

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *