no-img
پرشیا فایل

مدلسازی اندرکنش سنگدانه و ملات سیمان بر پایه مدل خمیری- خسارت - پرشیا فایل


پرشیا فایل
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
مدلسازی اندرکنش سنگدانه و ملات سیمان بر پایه مدل خمیری- خسارت
doc
بهمن 16, 1396
۰ تومان
رایگان – خرید

مدلسازی اندرکنش سنگدانه و ملات سیمان بر پایه مدل خمیری- خسارت


دانلود رایگان پروپوزال رشته عمران گرایش سازه
با عنوان:
مدلسازی اندرکنش سنگدانه و ملات سیمان بر پایه مدل خمیری- خسارت

مدلسازی اندرکنش سنگدانه و ملات سیمان بر پایه مدل خمیری- خسارت

بخشی از تعریف مسئله:

بتن یک ماده ترکیبی شامل دو فاز سنگدانه و ماتریس ملاتی پیوسته است. فاز ملاتی به تنهایی از مخلوط چسب سیمان ­و ذرات سنگدانه کوچکتر تشکیل می­شود. به همین دلیل رفتار فیزیکی این ماده پیچیده­ بوده و ماهیت آن بر اساس ساختار مواد ترکیبی تعیین می­گردد. از عوامل موثر می­توان ­نسبت آب به ­سیمان، نسبت سیمان به ­سنگدانه، شکل ­دانه­ها، اندازه­ی آنها و نوع سیمان مصرفی را نام برد. اما به صورت معمول در چهارچوب مکانیک محیط پیوسته رفتار بتن در شروع بارگذاری، همسانگرد فرض می­شود. بتن تحت شرایط معمول ماده­ای شکننده محسوب می­گردد که رفتار­ تنش-کرنش آن متاثر از رشد ترکهای ریز و درشت در ساختار آن است. باید در نظر داشت که درصد قابل توجهی از این ترکها در سطح مشترک بین سنگدانه­ها و ملات تشکیل می­شود که به آنها ترک تماسی می­گویند.

باید در نظر داشت که درصد قابل توجهی از این ترکها در سطح مشترک بین سنگدانه­ها و ملات تشکیل می­شود که به آنها ترک تماسی می­گویند. تحت عملکرد بارها، ترکهای ریز بیشتری درسطح مشترک سنگدانه ­ها و ملات که در این مجموعه ضعیفترین پیوند محسوب می­شود ایجاد می­گردد. گسترش این ترکها در ابتدا غیر قابل رویت است، اما به تدریج­ با افزایش میزان بارهای خارجی قابل رویت شده و در ایجاد رفتار غیرخطی تنش-کرنش بتن شرکت می­کنند.

 Modeling of Aggregate and Mortar Interaction in Concrete with Damage-Plastic Mode

فهرست مراجع:

۱- Hillerborg A, Modeer M, Peterson, P – E. Analysis of crack formation and crack growth in concrete by means of fracture mechanics and finite elements. Cement and Concrete Research. Volume 6, Pages ۷۷۳ – ۷۸۲, ۱۹۷۶.

۲-Bagi K. random dense arrangements for discrete element simulations of granular assemblies. Granular Matter. Volume 7, Pages 31– ۴۳, ۲۰۰۵.

۳- Chen W.F, Han, D.J., 1982. Plasticity for Structural Engineers. Springer–Verlag, New York.

۴- Chen W.F, 1982. Plasticity in Reinforced Concrete. McGraw–Hill, New York.موضوعات :

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *