پرشیا فایل | وظایف واختیارات قوه مجریه ایران در حفاظت از محیط زیست-پروپوزال حقوق عمومی | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

وظایف واختیارات قوه مجریه ایران در حفاظت از محیط زیست-پروپوزال حقوق عمومی

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 8 فروردین 1397
  • بازدید : 1181 بار
  • تعداد دانلود : 13
  • فرمت فایل : pdf
  • حجم فایل : 875kb

دانلود رایگان نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد حقوق عمومی
با عنوان:
وظایف واختیارات قوه مجریه ایران در حفاظت از محیط زیست

وظایف واختیارات قوه مجریه ایران در حفاظت از محیط زیست-پروپوزال حقوق عمومی

بخشی از بیان مسئله وظایف واختیارات قوه مجریه ایران در حفاظت از محیط زیست:

بسیاری از تخریب کنندگان محیط زیست، بی هیچ هراسی به فعالیت های خود ادامه می دهند و از مجازات قانونی نیز در امان می مانند. این در حالی است که قوانین متعددی در مورد حفاظت از جنگل ها و محیط زیست وجود دارد و همچنین ایران به برخی از کنوانسیون های بین المللی حفاظت از جنگل ها و دیگر میراث های طبیعی پیوسته است.
بر اساس ماده ۷ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست(اصلاحی ۱۳۷۱ )، مرجع تصمیم گیری برای قضاوت بین سازمان های متولی حفاظت از محیط زیست با دیگر دستگاه های اجرایی، رئیس جمهور است.

رئیس جمهور نیز معمولاً این موضوع را به کمیسیون » محیط زیست و صنعت «  دولت ارجاع می دهد که چند وزیر عضو آن هستند. این کمیسیون نیز در عمل به « دلیل ترکیب اعضا، به اجرای پروژه ها اهمیت بیشتری می دهد تا حفاظت از محیط زیست، در سایر قوانین مانند حفاظت از جنگل و مراتع ، حفاظت از منابع طبیعی ، نیز تبصره ها و بندهای مشابهی وجود دارد که راه تخریب دولتی محیط زیست را باز میگذارد.

powers and duties of the executive in Environmental protection

سازمان حفاظت از محیط زیست، یک سازمان دولتی و زیر نظر قوه مجریه است. شورای عالی محیط زیست هم با عضویت برخی اعضای هیأت دولت تشکیل می شود. این در حالی است که بزرگترین آلوده کننده و مخرب محیط زیست، دولت وشرکت های دولتی هستند. طبیعتاً بخشی از دولت،  نمی تواند جلوی فعالیت های مضر دولت را بگیرد.

قوه مجریه گاهاً نتوانسته مجری خوبی در جهت حفظ محیط زیست باشد این حالی است که سازمان محیط زیست در برخی موارد به دلیل ملاحظات اداری، از طرح شکایت اجتناب می کند. هم اکنون رویه قضایی به گونه ای است که قوه قضاییه به صورت مستقیم، کمتر در پرونده های تخریب محیط زیست مداخله می کند، مداخله قوه قضاییه در مسائل زیست محیطی، می تواند پررنگتر شود. قانون اساسی، وظایف و اختیارات مهمی برای قوه قضائیه در نظر گرفته است.دیوان عدالت اداری مسئول است که در این زمینه فعال تر شود. این که برخی وزارتخانه ها، قطع درختان را تصویب می کنند، در دیوان عدالت اداری قابل تعقیب قضایی است. بقیه ارکان قوه قضاییه مثل دادستانی نیز می توانند نقش مفیدی در حفاظت از محیط زیست بر عهده گیرند…

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *