پرشیا فایل | اقدام پژوهی روشهای افزایش معلومات ریاضی دانش آموزان پایه ی هفتم و بالا بردن توان نمره گیری | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

اقدام پژوهی روشهای افزایش معلومات ریاضی دانش آموزان پایه ی هفتم و بالا بردن توان نمره گیری

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 23 مهر 1397
  • بازدید : 375 بار
  • تعداد دانلود : 2
  • فرمت فایل : doc
  • حجم فایل : 40kb
  • تعداد برگه: 18

دانلود رایگان اقدام پژوهی
با عنوان:

روشهای افزایش معلومات ریاضی دانش آموزان پایه ی هفتم دبیرستان دوره ی اول و بالا بردن توان نمره گیری دانش آموزان در امتحان کتبی ریاضی

اقدام پژوهی روشهای افزایش معلومات ریاضی دانش آموزان پایه ی هفتم و بالا بردن توان نمره گیری

چکیده اقدام پژوهی روشهای افزایش معلومات ریاضی دانش آموزان پایه ی هفتم و بالا بردن توان نمره گیری:

بعنوان مدیر یکی از مدارس حاشیه شهربه مدرسه فردوسی واقع در شهرک ارشاد سنندج رفتم از همان اوایل کارم که با دبیران ریاضی مدرسه صحبت کردم و نمرات ریاضی بچه ها را در دفتر نمره مشاهده نمودم متوجه ضعف وافر بچه ها در درس ریاضی خصوصا پایه هفتم شدم .دبیران ریاضی نیز بر این امر تاکید نمودند و گفتند : با پرسش شفاهی و امتحان کتبی در همان اوایل متوجه ضعف مفرط و عمیق دانش آموزان در درس ریاضی شدیم .
ریشه یابی نمودم : عوامل خانوادگی ، عاطفی ، پایه ای ، نگرش غلط نسبت به ریاضی ، روش غلط تمرین کردن ریاضی ، جدیدالتالیف بودن کتاب ریاضی و مشکلات خاص آن ، ضعف شدید در کلاس ششم به دلیل متخصص نبودن همکاران ابتدایی ، نیاز شدید بچه ها به محبت با توجه به سن بچه ها ، بی سوادی اکثریت والدین ، ضعف مالی و فرهنگی ، …..
بنابراین با توجه به موارد بالا تصمیم گرفتم که با همکاری مستقیم دبیران محترم ریاضی در روش بر خورد با بچه ها روشی نو برگزینم و ان هم تاکید بر ایجاد روابط دوستانه و صمیمی با بچه ها بود انها در کلاس ازادی کامل داشتند و تک تک به مشکلاتشان رسیدگی می کردیم تعداد ۱۲ دانش آموز ضعیف را انتخاب کردیم و روی آنها برنامه را اعلام نمودیم.
با دقت به تکالیفشان رسیدگی می کردیم و غیرمستقیم کم کارها و دانش آموزان بی توجه را تحت فشار قرار می دادیم در طول سال سه بار جلسه ای با کل والدین انها ترتیب دادیم و در مورد درس و رفتارهایشان مفصل با تک تک پدر یا مادر ها بحث کردیم. تلاش نمودم والدین را با خود همراه نمایم .
دبیران ریاضی هم نیزتاکید داشتند که در تدریس روشهای جدیدی را اتخاذکرده اند که بر پایه ی : جذابتر کردن کلاس ریاضی ، استفاده از مواد کمک آموزشی و پاورپوینتها و فیلم در تدریس ، انجام کارهای تحقیقاتی که بچه ها دوست داشتند ، عینی تر و قابل مملوس کردن مطالب درسی ، گروه بندی کردن و استفاده یبیشتر از خودشان برای تدریس ، تغییر و دگرگونی در امتحانات که بیشتر در جهت یادگیری باشد ، روش تدریس اکتشافی که خودشان در کلاس فعال باشند ، تاکید روی کتاب خوانی درسی و غیر درسی و خواندن کتابهای در کلاس و آوردن اشعاری د ر بین درس ،…..
با این روند در پایان در شواهد ۲ مشاهده میشود که نتایج خوبی نسبت به اوایل مشاهده میشود.

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *