پرشیا فایل | رابطه بین سلامت اداری و چابکی سازمان در سازمان توسعه برق | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

رابطه بین سلامت اداری و چابکی سازمان در سازمان توسعه برق

  • تعداد دانلود : 2
  • فرمت فایل : docx
  • حجم فایل : 370kb
  • تعداد برگه: 118

دانلود رایگان پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت دولتی
با عنوان : 
رابطه بین سلامت اداری و چابکی سازمان در سازمان توسعه برق

رابطه بین سلامت اداری و چابکی سازمان در سازمان توسعه برق

بخشی از مقدمه پژوهش رابطه بین سلامت اداری و چابکی سازمان در سازمان توسعه برق :

سلامت سازمانی، یکی از گویاترین و بدیهی‏ترین شاخصهای اثربخشی سازمانی است. در یک سازمان سالم مدیر رفتاری کاملا دوستانه و حمایتگر با کارمندان خود دارد و در برنامه های خود دارای یگانگی است. کارمندان نیز تمایل بیشتری برای ماندن و کار کردن در سازمان دارند و به طور موثرتری کارها را انجام می دهند. « مایلز » معتقد است سلامت سازمانی به دوام و بقای سازمان در محیط خود و سازگاری با آن و ارتقا و گسترش توانایی خود برای سازش بیشتر اشاره می کند. « هرزبرگ » عواملی چون طرز تلقی و برداشت کارکنان، شیوه اداره امور، خط‌ مشی‌های سازمان، ماهیت و میزان سرپرستی، امنیت کاری، شرایط کاری، مقام و منزلت، سطح حقوق و دستمزد، استقرار روابط متقابل دو جانبه، سرپرستان، همگنان و مرئوسان و زندگی شخصی کارکنان را برای تأمین و حفظ سلامت سازمان لازم دانسته است و معتقد است نبود این عوامل ممکن است چنان کارمندان را دچار عدم رضایت سازد که سازمان را ترک کرده و موجودیت آن را به مخاطره اندازند.

کیت دیویس  سازمان سالم را سازمانی می داند که در آن کارکنان احساس کنند کاری سودمند و مفید انجام می‌دهند و به احساس رشد و پرورش شخصی دست می‌یابند. آنان بیشتر کاری شوق‌انگیز را که خشنودی درونی فراهم می‌آورد، دوست دارند و می‌پذیرند. بسیاری از کارکنان مسئولیت و فرصت پیشرفت و کامیابی شغلی را جست‌وجو می‌کنند. آنان می‌خواهند که به سخنانشان گوش داده شود و با آنان چنان رفتار شود که گویی هر یک دارای ارزش وجودی فردی هستند. آنان می‌خواهند که اطمینان یابند سازمان به راستی برای نیازها و دشواری‌های آنان دلسوزی می‌کند.

بخشی از بیان مسئله پژوهش رابطه بین سلامت اداری و چابکی سازمان در سازمان توسعه برق  :

تحقیق حاضر به دنبال ایجادچابکی سازمانی به عنوان ابزاری برای مواجهه باتغییرات دائمی وغیرقابل پیش بینی؛با تمرکز بربعد سلامت اداری می باشد که ضمن بررسی و سنجش میزان حاکمیت شاخص های الگوی سلامت اداری و رابطه آن با چابکی سازمانی در سازمان توسعه برق ایران راه حل هایی رابه منظور چابکی سازمانی ارائه خواهد نمودو بررسی  اینکه آیا برنامه هایی که در جهت بهبود سلامت اداری در سازمان توسعه برق ایران  بکارگرفته می شود،می تواند باچابکی سازمانی ارتباط داشته باشد؟ دیدگاه کارکنان و مدیران سازمان توسعه برق ایران نسبت به این مقوله چگونه است؟  پس سئوال اصلی تحقیق حاضر عبارتست از: ” آیا بین الگوی سلامت اداری و چابکی سازمانی در سازمان توسعه برق ایران، رابطه معناداری وجود دارد؟”

فاقد منابع میباشد

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *