پرشیا فایل | اقدام پژوهی جلوگیری از معضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند ماه | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

اقدام پژوهی جلوگیری از معضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند ماه

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 17 مهر 1397
  • بازدید : 389 بار
  • تعداد دانلود : 3
  • فرمت فایل : doc
  • حجم فایل : 203kb
  • تعداد برگه: 25

دانلود رایگان نمونه اقدام پژوهی ویژه معاونین مدارس
با عنوان:
چگونه توانستم جلوی معضل تعطیلات زود هنگام را در نیمه دوم اسفند(تعطیلات نوروزی ) را بگیرم ؟

اقدام پژوهی جلوگیری از معضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند ماه

بیان مسئله اقدام پژوهی جلوگیری از معضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند ماه:

معظل تعطیلات زودهنگام مدارس بخصوص هنرستان ها در نیمه دوم اسفند ماه نزدیک عید نوروز اثرات منفی بر آموزش و پرورش داشته و سالیان سال است که ادامه داشته است. و ضرر و زیان های جبران ناپذیری بر آموزش و پرورش و بیت المال داشته است.در واقع تعطیلی زودتر از موعد مدارس، رسمی است که در چند سال اخیر باب شده است و اگر امروز مدارس این چنین در روزهای آخر سال تق و لق می شود نشاندهنده نوعی فرهنگ است که میل به بی اعتنایی به تقویم، روزهای رسمی و کار و تلاش دارد که با زبان بی زبانی، بحرانی در کمین را روایت می کند.

تجربه نشان داده در پس برخوردهای منفعلانه مدیران آموزش و پرورش درباره تعطیلی خودسرانه در ایام قبل از عید نوروز، کمتر مدیری از برخورد اداری و قانونی نگران است که این جای تامل دارد.در واقع اگر  سیستم اطلاع رسانی و بازرسی در اداره کل آموزش و پرورش به صورت کارآمد و موثری عمل نماید و اگر با توجه به پیش بینی ها اطلاعیه هایی از سوی روابط عمومی منتشر شود و بازرسی نیز در این خصوص صورت بگیرد مدیران مدارس بسیار مسئولانه تر و با جدیت بیشتری در مقابل دانش آموزان و همکارانی که قصد تعطیل کردن زود هنگام مدرسه را دارند می ایستند. اما با وجود این مشکل اکثرخانواده ها از این وضع راضی اند و خوشحال هستند که با تعطیل شدن فرزند، دیگر دغدغه محصل بودن او و معطل گذاشتن برنامه سفر را ندارند.

دانش آموزان هم که به قاعده، خوشحال تر از خانواده هستند. در این میان می ماند یک تقویم رسمی که ملاک عمل بسیاری از مدارس نیست و یک موضع رسمی از سوی وزارتخانه که تعداد کمی از مدارس جدی اش می گیرند.

خدشه ای که به تعطیلی زودهنگام مدارس وارد است از همین ناحیه رواست، چون نه تقویم و نه موضع رسمی وزیر و وزارتخانه آن قدرکم وزن نیست که به آن بی توجهی شود اما بسیاری از مدارس این چنین می کنند و استقبال خانواده ها از تعطیلات بیشتر نیز به آن دامن می زند.

نتیجه این که سال تحصیلی دانش آموزان از یک سو به واسطه تعطیلات رسمی، از سوی دیگر به علت تعطیلی پنجشنبه ها و از دیگر سو به واسطه تعطیلاتی که خودسرانه برای خود تعیین می کنند، کوچک و کوچک تر می شود و شکی نیست که دایره روزهای آموزشی دانش آموزان به این واسطه تنگ و تنگ تر می شود….

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *