پرشیا فایل | دانلود رایگان اقدام پژوهی در مورد بررسی کم رویی دانش آموزان | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

دانلود رایگان اقدام پژوهی در مورد بررسی کم رویی دانش آموزان

 • دسته:
 • قیمت: ۰ تومان
 • تاریخ ارسال : 12 بهمن 1396
 • بازدید : 6633 بار
 • تعداد دانلود : 628
 • فرمت فایل : doc

دانلود رایگان اقدام پژوهی
با عنوان:
بررسی کم رویی دانش آموزان

دانلود رایگان اقدام پژوهی در مورد کم رویی دانش آموزان

مقدمه:

یکی از مسایلی که در بسیاری از کودکان و حتّی بزرگترها ملاحظه می کنیم مسأله کمرویی آنهاست که از نظر تربیتی به عنوان یک مشکل قابل طرح و بررسی است و برای فرد و اولیای او دشواری هایی پدید می آورد.

چه بسیارند افرادی که در همه جوامع از کمرویی و شرم و حیای افراطی خود رنج برده و در عرصه حیات اجتماعی شیوه انزوا و گوشه گیری را در پیش می گیرند. اینان افرادی هستند که وقتی در میان جمع قرار می گیرند دچار رنگ پریدگی شده و اگر بخواهند ابراز عقیده ای داشته باشند شدیداً به خود می پیچند زندگی­شان توأم با رنج و عذاب و روش کار و تلاش­شان بسیار محرمانه و توأم با احساس کمبود و شرمساری است.

اصولاً خجالت یا کمرویی یک عاطفه اجتماعی است. آثار و علائم این حالت بیشتر در جمع افراد است ه در شخص ظاهر می شود و این حالت از احساس خود کم بینی سرچشمه می گیرد و در برخی موارد آن قدر شدّت می یابد که تمامی شخصیت فرد را تحت تأثیر قرار می دهد. بطوریکه چنین فردی از انجام اعمال روزمره در زندگی اجتماعی باز می ماند و بسیاری از موقعیت ها و فرصت های اجتماعی خود را به سادگی از کف می دهد.

کم رویی در افراد، از کوچک و بزرگ جلوه هایی دارد که هر کس در سایه مختصر معاشرتی می تواند آنها را دریابد:

الف) جلوه های ظاهری و بدنی: سرخ شدن صورت، گوش، بناگوش و عرق کردن در موارد شدید کمرویی و در نتیجه داشتن دستهای مرطوب و یا عرق در زیربغل، لرزش دست و پا و لب به گونه ای که قادر به انجام حرکات و یا سخن گفتن نیست و یا لکنت زبان پیدا می کند، ضعف در بدن، تپش قلب و…

ب) در حالات این افراد حالت دستپاچگی که ناشی از اغتشاشات درونی است به طوری که نمی توان خود را کنترل کرد. حالت انتظار شکست به صورتی که گویی خطری و یا محرومیتی متوجه اوست. حالت عقب نشینی به هنگامی که با مشکل و دشواری خاصی مواجه شود.

ج) رفتارشان ناشیانه ناشی از دستپاچگی در راه رفتن، در پذیرایی، خنده شان توأم با اکراه و نوع خنده­شان پوزخند است. از رفتارشان بی شمامتی می بارد عدم اطمینان، کم حرفی، رخوت و بی تفاوتی در کارشان کاملاً به چشم می خورد و … آنان در رفع مشکل بگونه ای هستند که می توان گفت ایستادگی ندارند و اغلب جا خالی داده و از آن می گریزند.

در مورد احساس نسبت به خود احساس مورد استمزاء بودن و اینکه عده ای تماشاچی اوضاع هستند احساس کم توجهی دیگران به او که این خود به احساس پستی او می افزاید.

احساس اینکه دیگران عیوب او را بزرگ کرده اند و همیشه او را تحت نظر دارند تا درباره اش به بدی داوری کنند… در سنین نوجوانی معمولاً کم رویی پدید آمده در سنین ۱۵ در پسران و ۱۳ و ۱۴ در دختران به حد نهایی خود می رسد. اغلب اینان افرادی هستند حساس، زودرنج، مشکل پسند، درون گرا و نیز برخی از اینان افرادی هستند متکّبر، خودستا، مغرور، در دوری و پرهیز از دیگران دچار حالت دودلی، افسردگی، بی اعتمادی به خود، خودمدار و خودسر و فراتر از حد متعارف به خود عَلاقمند.

 

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

افزودن دیدگاه

 1. معصومه گفت:

  سلام…امکان دانلود نیست? ]چرا باز نمی شود فایل؟ نتوانستم دانلود کنم. لطفا راهنمایی کنید

  1. پرشیا فایل گفت:

   سلام.
   دوباره ارسال شد ایمیلتونو چک کنید.

 2. فاطمه گفت:

  سلام چرافایل بازنمیشه …راهنمایی کنین لطفا

  1. پرشیا فایل گفت:

   درود. فایل تست شد و مشکلی نداشت . با این حال فایل ورد به آدرس ایمیلتون ارسال شد.

 3. زهره نجاتی گفت:

  من دانلود کردم چند بار چرا باز نمیشه

  1. پرشیا فایل گفت:

   درود. به ایمیلتون ارسال شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *