پرشیا فایل | اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل کم رویی را در ستایش حل کنم؟ | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل کم رویی را در ستایش حل کنم؟

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 16 فروردین 1398
  • بازدید : 267 بار
  • تعداد دانلود : 13
  • فرمت فایل : pdf
  • حجم فایل : 637kb
  • تعداد برگه: 13

دانلود رایگان اقدام پژوهی پایه دبیرستان
با عنوان:
چگونه توانستم مشکل کم رویی را در ستایش حل کنم؟

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل کم رویی را در ستایش حل کنم؟

مسأله عزت نفس و خود ارزشی از اساسی ترین عوامل در رشد مطلوب شخصیت کودکان و نوجوانان است و عدم این عزت نفس سبب کم رویی شد و عامل عقب ماندگی، شکست و ناکامی در مراحل مختلف زندگی به شمار می رود. هر کسی ممکن است با موقعیت های ناخواسته و ناخوشایندی روبرو شود و نتواند با آن ها مقابله کند و واکنش مناسبیاز خود نشان دهد.
کم رویی به عنوان یک نقیصه جدی در زندگی فردی و اجتماعی است. این رفتار یکی از رفتار های نسبتا شایع است که فرد را به شدت آزار می دهد و اگر درمان نشود نوجوان را به سمت وسوی مشکلات دیگری مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و زودرنجی سوق خواهد داد. عدم احساس توانمندی و کمی عزت نفس و نیز توانایی در بروز
احساسات، بیان افکار و نظریات، خود باعث جدایی فرد از فعالیت های گروهی است.گوشه گیری از نظر لغوی به معنای تنها و مجرد و در خلوت نشستن و از جمع کناره گرفتن است. گوشه گیر کسی است که از مردم دوری می کند و عزلت می گزیند و بدان وسیله خود را با محیط اطراف سازگار می سازد. گوشه گیری زمانی حالت بیماری پیدا می کند که فرد از آمیزش با جمع و همنوعان بیزار و بیمناک است. در این مورد اگر گوشه گیری به موقع درمان نشود به پیدایش حالت روانی شدید و افسردگی منجر می شود.
در هر جامعه درصد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان و بزرگ سالان با این اختلال رفتاری و عامل بازدارنده رشد شخصیت اجتماعی مواجه هستند. جامعه ما نیازمند انسان هایی پویا، کوشا، هوشمند و خلاق و متعهد و مسئولیت پذیر است. بنابراین اساسی ترین آفات رشد متعادل در خانواده ها می تواند در جامعه اسلامی فراگیر شود. بدون تردید اختلال کم رویی قابل پیشگیری و درمان است..

چکیده اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل کم رویی را در ستایش حل کنم؟

توجه خاص اولیا و مربیان به منابی تربیت اجتماعی و تقویت مهارت های ارتباطی، از اساسی ترین مسائل در پیشگیری و درمان کم رویی کودکان و نوجوانان است. در این تحقیق که اینجانب در مورد کم رویی یکی از دانش آموزان کلاس هشتم انجام دادم پس از اینکه این وضعیت را در این دانش آموز مشاهده کردم به گرد آوری اطلاعات از طریق خود دانش آموز، دوستان صمیمی اش، معلم زبان و سایر معلمان پرداختم. پس از اینکه با استاد روان شناسیم تبادل نظر کردم به این مطلب دست یافتم که این دانش آموز به دلیل خاطره ای دردناک در گذشته در کلاس درس و مقایسه شدن با خواهر و برادر بزرگتر توسط والدین دچار مشکل کم رویی شده است. در این تحقیق با انجام این اقدامات با همکاری خود دانش آموز، معلمان مدرسه و والدینش توانستیم تا حدی در کاهش کم رویی این دانش آموز موثر باشیم.

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *