پرشیا فایل | اقدام پژوهی کاهش اضطراب و تیک های عصبی ناشی از آن | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

اقدام پژوهی کاهش اضطراب و تیک های عصبی ناشی از آن

  • تعداد دانلود : 11
  • فرمت فایل : doc

دانلود رایگان اقدام پژوهی کاهش اضطراب احسان و تیک های عصبی ناشی ازآن

اقدام پژوهی کاهش اضطراب و تیک های عصبی ناشی از آن

مقدمه اقدام پژوهی کاهش اضطراب احسان و تیک های عصبی ناشی ازآن :

تغییر رفتار و رفتار درمانی به مجموعه ی روش ها و فنونی گفته می شود که از یافته های روانـشناسی آزمایـشی بـه ویـژه روانشناسی یادگیری استخراج شده اند و هدف آنها کمک به رفع مـشکلات سـازگاری افـراد در موقعیـت هـای مختلـف زنـدگی فـردی واجتماعی است .(سیف  ،۱۳۷۸،ص۳۹). امروزه شیوه های تغییر رفتار از پشتوانه تجربی کافی برخوردارند تا در گستره ی وسیعی در مـدارسمختلف مورد استفاده قرار گیرند. آموزگاران ،روانشناسان مدارس، متخصصان بالینی ، مشاوران و والدین و کسان دیگری کـه بـا کودکـان دچار اختلال های رفتاری ،درخودماندگی ،ناتوانی یادگیری و کم توان ذهنی  و …کار می کنند، می توانند این رویه ها را به شـکل مـوثری به کار بندند  .

مشخص نمودن مساله وتوصیف وضعیت موجود: 

مدت ۱۶سال است که در سمت دبیر،درآموزش و پرورش استثنایی شهر اصفهان مشغول به خـدمت مـی باشـم .درابتـدا ی سال تحصیلی به عنوان مشاور مشاهده نمودم که اکثر دبیران از دانش آموزی به نام احسان که دچار اضـطراب شـدید و تیـک هـای عـصبی فراوان است شاکی هستند.احسان پسری ۱۶ ساله است که در پایه اول مرکز مهارت های حرفه ای مشغول به تحصیل است  . احسان از نظر ظاهر دانش آموزی سفید پوست ،لاغر اندام و دارای قد نسبتابلند است  .

بررسی مشخصات فردی و خانوادگی احسان نشان می داد که احسان فرزند دوم خانواده می باشد و به همراه یک خواهر و پدر ومادر زندگی می کند.پدر و مادر با هم نسبتی ندارند. احسان در بدو تولد دچار زردی بالا می شود و به این دلیـل خـون وی را تعـویض مـیکنند .او با  فرسپس متولد می شود و در اثر زخم جای دستگاه روی سر ،پس از سه ماه در بیمارسـتان بـستری مـی شـود و در دسـتگاه تحـت مراقبت ویژه قرار می گیرد. احسان در سن ۵سالگی دو بار دچار ضربه ی مغزی می شود  .

از کلاس اول دبستان در مدرسه استثنایی بوده و تا ۱۴ سالگی فنوباربیتال مصرف می کرده است و دارای تنفس معکوس در گفتار است وی دارای بهره هوشی آموزش پذیر بالا است .نسبتاکم حرف و گوشه گیر به نظر می رسد و در اثـر تربیـت سـختگیرانه والـدین ،بـهخود اجازه ی ابراز وجود نمی دهد .شبها از خواب می پرد ،فراموشکار است ، به تنهایی نمی تواند حمـام کنـد ،بـسیار بـد خـط اسـت ولـی مشکل درسی ندارد اما در انجام فعالیت های مختلف حرکتی بـسیار هراسـان و مـضطرب مـی شـودو سـعی در شـانه خـالی کـردن از انجـام مسئولیت دارد …

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *