پرشیا فایل | اقدام پژوهی درمان دانش آموز بیش فعال کلاس چهارم ابتدایی | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

اقدام پژوهی درمان دانش آموز بیش فعال کلاس چهارم ابتدایی

 • دسته:
 • قیمت: ۰ تومان
 • تاریخ ارسال : 13 خرداد 1397
 • بازدید : 12383 بار
 • تعداد دانلود : 120
 • فرمت فایل : doc
 • حجم فایل : 270kb

دانلود رایگان اقدام پژوهی پایه ابتدایی
عنوان کامل :

چگونه توانستیم دانش آموزان بیش فعال کلاس چهارم ابتدایی را شناسایی و درمان کنیم؟

اقدام پژوهی درمان دانش آموز بیش فعال کلاس چهارم ابتدایی

چکیده اقدام پژوهی درمان دانش آموز بیش فعال کلاس چهارم ابتدایی :

همه ساله با آغاز سال تحصیلی، در بعضی از خانواد ه ها مشکلی به نام کودکان بیش فعال مطرح میشود . بیش فعالی اختلالی است که در ۵ تا ۸ درصد کودکان دیده میشود. این عارضه در پسرها سه برابر دخترها است. کودکان بیش فعال بسیار پرتحرک، بیقرار و ناآرام هستند و نمی توانند برای مدتی در یک جا آرام بگیرند. دایم در حال راه رفتن، حرکت و جنب و جوش هستند. بی مهابا اشیا را پرت می کنند، ظروف را میشکنند. بدون احساس خطر، کارهای پرمخاطره و خطرناک انجام میدهند .

پس از آغاز سال تحصیلی و ورود به کلاس تعدادی از دانش آموزان را را از نظر نظم و انضباط ضعیف و کم انگیزه دیدم و برخی کارهای غیر هنجار از جمله بیش فعالی ، بی انگیزگی در یادگیری و بی حوصلگی در تحمل کلاس و . . . را در مورد آنها مشاهده نمودم. ، بر آن شدم تا با کمک سایر همکاران منشأ این مشکلات را پیدا کنم. و در این راه از راه های متفاوتی استفاده کردم و اقداماتی انجام دادم گرفتن آزمون هایی در زمان وضع نامطلوب و مطلوب، گرفتن نظر همکلاسی هایشان در هر دو شرایط، نظرخواهی از همکاران و مدیریت به طریقه پرسشنامه در رابطه با این موضوع، و کمک گرفتن از والدین این دانش آموزان و با توجه به شواهد موجود و وقت اندکی که در این راه در اختیار داشتم شروع به کار کردم برای اعتباریابی این پروژه از وجود همکاران، دانش آموزان، اولیاء بهره بردم…

بخشی از بیان مسئله اقدام پژوهی درمان دانش آموز بیش فعال کلاس چهارم ابتدایی :

افت درسی و عدم پیشرفت تحصیلی، آینده شغلی این کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد، همیشه ممکن است کارهای زیادی را شروع کنند، اما نیمه تمام رها کنند، در نتیجه طرح های ناتمام در بین کارهای آنها زیاد دیده می شود، فراموشکار هستند و به قرارهای کاری خود دیر می رسند و از دید دیگران اینها افرادی بد قول هستند. امکان ابتلای به اضطراب، افسردگی، اختلال سلوک، اختلال ایذایی مقابله ای، ، پرخاشگری و سایر اختلالات رفتاری در کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی ـ کم توجهی در صورت عدم مداخله مناسبزیاد است.رعایت نکردن نوبت، عدم رعایت قوانین بازی، عدم پیروی از دستورات، بر هم زدن نظم و رفتارهای تکانشی در این کودکان باعث می شود که ارتباط آنها با همسالان، والدین و بزرگ ترها تحت الشعاع قرار گیرد….

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

افزودن دیدگاه

 1. بوکلت دانلود گفت:

  جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

 2. جایینو گفت:

  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *