پرشیا فایل | اقدام پژوهی ترغیب دانش آموزان به تغذیه مناسب و خوردن صبحانه | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

30 درصد تخفیف در خرید محصولات با کد persiafile30

اقدام پژوهی ترغیب دانش آموزان به تغذیه مناسب و خوردن صبحانه

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 18 خرداد 1397
  • بازدید : 1818 بار
  • تعداد دانلود : 92
  • فرمت فایل : doc
  • حجم فایل : 7mb

دانلود رایگان اقدام پژوهی پایه ابتدایی
عنوان کامل:
چگونه توانستم دانش آموزان را به تغذیه مناسب و صبحانه ترغیب کنم

اقدام پژوهی ترغیب دانش آموزان به تغذیه مناسب و خوردن صبحانه

چکیده اقدام پژوهی ترغیب دانش آموزان به تغذیه مناسب و خوردن صبحانه :

کودکانی که بدون مصرف صبحانه به مدرسه می روند و یا صبحانه آن ها از ارزش تغذیه ای بالایی برخوردار نیست نیازهای تغذیه ای آن ها در دوران رشد تامین نمی گردد. آموزش تغذیه می تواند نقش تعیین کننده ای در انتقال آگاهی و ایجاد نگرش مطلوب و نهایتا تغییر رفتار در مورد مصرف صبحانه و کیفیت آن داشته باشد کودکان در سنین حساس زندگی از نظر رشد جسمی و فکری قرار دارند و اختلالات تغذیه ای می تواند عوارض ناگواری بر سلامت آنان بجا بگذارد .

دربرنامه غذائی کودکان ، و دانش آموزان کمیت و کیفیت صبحانه اهمیت فراوان دارد . هرنوع برنامه ریزی آموزشی جهت تشویق کودکان به مصرف صبحانه مستلزم دانستن اطلاعاتی در مورد وضعیت و کیفیت صبحانه آنان می باشد.با توجه به اهمیت این موضوع یعنی نقش تغذیه سالم و از جمله صبحانه بر رشد دانش آموزان و کودکان تصمیم گرفتم اقدام پژوهی خود را در این باره بنویسم .

بخشی از بیان مسئله اقدام پژوهی ترغیب دانش آموزان به تغذیه مناسب و خوردن صبحانه :

من بعنوان دانشجو معلم  در سال تحصیلی ۹۵ـ ۹۴ در مدرسه…..  کلاسها از نظر نور، دما و وسعت شرایط مطلوبی دارند. در هر پایه ی دارای ۲ کلاس می باشد و دانش آموزان از لحاظ درسی و انضباطی در وضعیت مطلوبی قرار دارند دوره کارورزی را سپری می کنم . من اقدام پژوهی خود را از پایه ی ششم در یکی از کلاسها شروع کردم و با مشاهده اینکه دانش آموزان تغذیه ی درست و منظمی ندارند و بعضی از آنها بدون خوردن صبحانه در مدرسه حاضر می شوند و این مشکل را نیز از زبان دبیرانشان هم شنیدم و در زنگهای تفریح از چیپس، پفک، و دیگر موادی که اصلاً ارزش غذایی ندارند و از منزل به مدرسه آورده بودند استفاده می کردند و سطح علاقه شان نسبت به تغذیه ی صحیح پایین است .

دلایلم هم بدین شرح بود:  ۱ ـ علت این مشکل را جویا شدم.  ۲ ـ نسبت به خصوصیات اخلاقی و خانوادگی دانش آموزان در مورد استفاده از تغذیه ی صحیح آشنایی پیدا کردم.  ۳ ـ با یک پرسش اطلاعات زیادی از کلاس بدست آوردم. (کلاس دارای ۳۲ دانش آموز است).  الف) چه تعداد از دانش آموزان تغذیه ی درست دارند؟  ب) چه تعدادی از دانش آموزان علاقه ای به تغذیه ی صحیح و سالم نداشتند؟  …

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

افزودن دیدگاه

  1. احسان گفت:

    لطفا کمک ناقابل بنده رو قبول فرمایید . ممنون بابت کمکتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *