پرشیا فایل | اقدام پژوهی ایجاد اُنس با قرآن در بین دانش آموزان دوره ابتدایی | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

اقدام پژوهی ایجاد اُنس با قرآن در بین دانش آموزان دوره ابتدایی

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 14 دی 1397
  • بازدید : 307 بار
  • تعداد دانلود : 15
  • فرمت فایل : pdf
  • حجم فایل : 867kb
  • تعداد برگه: 41

دانلود رایگان اقدام پژوهی ویژه مربیان قرآن
عنوان کامل:
چگونه توانستم دانش آموزان مدرسه… را با قرآن مأنوس کنم

اقدام پژوهی ایجاد اُنس با قرآن در بین دانش آموزان دوره ابتدایی

چکیده اقدام پژوهی ایجاد اُنس با قرآن در بین دانش آموزان :

اقدام پژوهی حاضر در سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱، در دوره ابتدایی مدرسه شهید اصانلو شهرستان قرچک به تعداد ۸۰ نفر دانش آموز انجام شده است. هدف این اقدام پژوهی این است که پس از اعتباریابی با اجرای راهکارهای عملی، که شامل برگزاری جشن قرآن، آموزش وضو برای یادگیری نحوه احترام به قرآن، خواندن داستان های قرآنی و اجرای آنها به صورت نمایش توسط دانش آموزان و ... میزان علاقمندی دانش آموزان به قرآن افزایش پیدا کند، بطوری که به حفظ و خواندن و درک معانی قرآنی علاقه نشان دهند، از پیامهای کتاب آسمانی با عنوان ” درسهای قرآن ” در صحبت و عملکرد خود استفاده کنند، به گوش دادن قرآن از طریق نوار علاقمند شوند. سوره ها و عبارات قرآنی را بسیار زیبا و دلنشین هم خوانی کنند و این کارها را با علاقه انجام دهند و مهمتر از همه، انگیزه آتس دائمی با قرآن کریم، در آنها افزایش پیدا کند.

در پایان این نتیجه به دست آمد که کودکان را باید از همان سنین کودکی و دبستان با قرآن و پیامهای آن آشنا ساخت و بستری در این زمینه برای آنان فراهم کرد. و بر مأنوس شدن کودکان با پیامها و آموزه های قرآنی مناسب با سن آنان تأکید شود، بدین منظور می بایست آموزه های قرآنی از نظر لفظ، ساده و دارای عبارات کوتاه و موزون باشد. آموزه ها و پیام ها از نظر محتوا عینی، ملموس و قابل فهم باشد.

قرآن، این بزرگترین محور اتحاد مسلمین جهان، قرنهاست که دستخوش غبار افکار و بر کنار از زندگی آدمیان، مهجور مانده است. یکی از راههای رفع این مهجوریت، گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم می باشد.

در این مقاله، به برخی از کاستیهای موجود در عرصه فعالیت های قرآنی کشور اشاره شده است و راهکارهایی جهت ایجاد انس با قرآن کریم در میان اقشار مختلف جامعه ارائه گردیده است. توجه ویژه به بحث فرهنگسازی قرآنی از طریق تبیین جایگاه قرآن به عنوان کتاب زندگی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود مدارس تلاش همه جانبه جهت جامه عمل پوشاندن به توصیه نبی اکرم (ص) مبنی بر تمسک به ثقلین، همچنین ایجاد انگیزه و احساس نیاز برای رجوع به قرآن کریم، از جمله این موارد می باشد

کلیدواژه ها: قرآن، انس با قرآن، تلاوت، مأنوس، اقدام پژوهی، انگیزه، راه حل، قرائت، دانش آموزان، یادگیری

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *