پرشیا فایل | دانلود رایگان اقدام پژوهی اصلاح عادت نشستن دانش آموز در کلاس | پرشیا فایل

پرشیا فایل

دانلودپایان نامه،پرسشنامه،پاورپوینت،اقدام پژوهی،پروپوزال

دانلود رایگان اقدام پژوهی اصلاح عادت نشستن دانش آموز در کلاس

  • دسته:
  • قیمت: ۰ تومان
  • تاریخ ارسال : 23 اردیبهشت 1397
  • بازدید : 874 بار
  • تعداد دانلود : 35
  • فرمت فایل : doc
  • حجم فایل : 2mb

دانلود رایگان اقدام پژوهی اصلاح عادت نشستن دانش آموز در کلاس

موضوع اقدام پژوهی :
چگونه توانستم با استفاده از روشهای مناسب و برخی حرکات ورزشی و اصلاحی دانش
آموزانم را به صحیح نشستن در کلاس درس عادت دهم

دانلود رایگان اقدام پژوهی اصلاح عادت نشستن دانش آموز در کلاس

چکیده اقدام پژوهی اصلاح عادت نشستن دانش آموز در کلاس :

عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی، شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه تدریجی بودن به ویژه در دوران کودکی و سنین رشد در دانش آموزان بروز می کند؛ لذا تشخیص به موقع ناهنجاری ها، پیشگیری، آموزش وضعیت صحیح بدنی ضمن تامین و حفظ سلامت دانش آموزان و ترسیم فردای بهتر، زمینه را برای حضور پرنشاط و سالم و ایجاد فرصت لازم برای به قطعیت رساندن توانمندی های روانی و حرکتی دانش آموزان فراهم کرد و از بروز و شیوع اختلالات و ناهنجاری ها پیشگیری می کند .
اینجانب در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به عنوان آموزگار ……………. ابتدایی در دبستان …………… مشغول به تدریس بودم .مشکلی که از همان ابتدای سال تحصیلی در هنگام ورود به کلاس متوجه ، بدنشستن دانش اموزان بر روی نیمکت ها ، بد راه رفتن دانش آموزان و برخی دیگر از ناهنجاریهای اسکلتی در آنها شدم . با دیدن این مشکلات بفکر افتادم تا در پژوهشی این مشکلات را بررسی و راه حل هایی جهت رفع آن بکار گیرم.
ابتدا به جمع آوری اطلاعات پرداختم و دریافتم مهم ترین دلیل آگاه نبودن دانش آموزان و والدین و معلمان از وضعیت صحیح بدنی می باشد . بنابراین با راه حل های چون آموزش به سه گروه ذکر شده ، تشویق دانش آموزان ، انجام حرکات اصلاحی برای دانش آموزان مشکل دار این مشکلات را به حداقل رساندم .

بخشی از مقدمه اقدام پژوهی اصلاح عادت نشستن دانش آموز در کلاس:

در جامعه ماشینی امروز فقر حرکتی به همراه عادات حرکتی نادرست در کودکان و نوجوانان، تهدیدی اساسی برای تندرستی حال و آیندۀ این گروه سنی بوده، که جامعه را مستعد گسترش انواع گوناگون ضعف های عضلانی و ناهنجاری های اسکلتی طی دهه های آینده می کند. از آنجا که عادت به کم تحرکی و اتخاذ شیوه های نادرست حرکت اعم از نشستن، ایستادن، حمل اشیاء و … در سنین پایین شکل می گیرند و در طول سال های بعدی عمر پایدار می مانند، ضروریست قبل از تثبیت و شکل گیری این عادات اقدامات لازم جهت پیروی از اصول شیوه های صحیح حرکت به مورد اجرا درآید، چراکه تلاش های بعدی در جهت تغییر عادت های تثبیت شده بسیار مشکل و چه بسا پرهزینه خواهد بود ….
کلمات کلیدی : دانش آموزان ، ناهنجاری های اسکلتی ، راه حل ها ، عادات نامناسب نشستن

رایگان – خرید
مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *